Відео розмістили на youtube-каналі та сайті проекту. На сайті відео супроводжують готові розробки уроків у 5 та 7 класах. Тепер навчальним відео може скористатись будь-який вчитель, матеріали доступні всім і безкоштовні.
Але найбільше пощастило учням Києво-Воскресенського ліцею, які взяли участь у знімальному процесі.
Перш за все, їм випала чудова нагода познайомитись з людьми, яких вони бачили хіба лиш по телевізору. Це були тележурналіст Микола Княжицький і відомий історик, ветеран АТО Олександр Алфьоров, співачка та авторка пісень на вірші Ліни Костенко Неля Франчук і письменник Сергій Жадан, актриса Дарина Степанкова і військовий аналітик Анатолій Штефан, політик В’ячеслав Кириленко і громадська діячка Оксана Левкова, бандурист Тарас Компаніченко, історик, блогер Кирило Галушко, ветеран АТО, Кіборг Олександр Терещенко. Під час роботи діти мали можливість поспілкуватись з ними, задати найрізноманітніші питання, почути розповіді, що були значно ширшими за формат 10-хвилинного сценарію.
Зйомки відеоматеріалу відбувались безпосередньо на місцях історичних подій. Учні мали змогу торкнутись серцем до таких історичних пам’яток, як Михайлівський Золотоверхий, Змієві вали, Переяславський колегіум, Воскресенський собор у Переяславі, Аскольдова могила тощо. Діти надихнулись історією рідного краю, відчули гордість за своїх предків.
Ще одним здобутком проекту стало залучення дітей до професії. Більшість з них цікавиться кіновиробництвом, намагається знімати власні коротенькі відео. Для п’яти - шестикласників було справжнім щастям побувати на справжньому знімальному майданчику, побачити, як працює режисерка Марія Яремчук і оператор Андрій Кисельов, що роблять звукорежисер і адміністратор. І самим попрацювати у кадрі. Багато хто з учнів казав, що зовсім не такою уявляв собі професію актора. Найбільш важким для дітей була необхідність чекати, поки режисерка покличе на майданчик. А от з негодою: холодом, вітром, дрібним дощем - діти готові були змиритись.
Отже проект “Шануймося” зрештою втілився у навчальне відео для шкільних вчителів, а й у цікавий навчальний інтегрований проект для учнів Києво-Воскресенського ліцею. І ми - учасники проекту - ще раз переконались: ніж сто раз навчати, краще один раз залучити до співпраці. Це набагато продуктивніше і в плані навчання історії, і у вихованні любові до рідної землі, пошани до її славного минулого.
Немає коментарів:
Дописати коментар