неділя, 22 серпня 2021 р.

Кримську платформу можна вважати успішною

Після приєднання Ісландії, яку на Кримській платформі представлятиме посол, загальна чисельність країн-учасників сягнула 45.

Дещо раніше Президент США Джо Байден особисто визначив остаточний склад делегації на саміт «Кримської платформи» в Україні 23 серпня і святкування Дня Незалежності України 24 серпня, повідомив Білий дім.

Замість міністра транспорту Пітера Буттіджиджа, якого раніше раніше в МЗС України називали керівником американської делегації, тепер її очолить міністерка енергетики США Дженніфер Ґранголм. Такий крок можна вважати підвищенням рівня американської делегації, адже тепер Штати представлятиме міністр, відповідальний за вирішення однієї з найбільш нагальних проблем в міжнародних відносинах навколо України – енергетичної.

В той же час у російському МЗС діє ціла група, завдання якої - "завалити" саміт "Кримської платформи. Росія докладає максимальних зусиль, щоб якщо не відмовити потенційних учасників "платформи" від участі, то принаймні максимально знизити рівень їхньої представленості. Саме через дії Росії Київ від участі у саміті відмовилось кілька африканських держав, а під час недавнього візиту помічника президента Росії Дмитра Козака до Кишинева на перемовини з Маєю Санду той назвав її неучасть у саміті "Кримської платформи" однією з головних умов для організації зустрічі з Володимиром Путіним.

Втім, прізвище Санду все-таки з'явилося у списку учасників саміту.

Тож попри усі зусилля Москви вже можна говорити про успіх кримської платформи. Тепер головне його закріпити і підтримувати питання окупації півострова на міжнародному порядку денному.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Вологі мрії комсомолки Безуглої

  У світлі останніх кадрових перестановок якось поза увагою залишилося крісло голови СБУ. Там зараз в.о. голови Василя Малюк, і купа чуток н...